26.10.2023 Колабораційна діяльність: двом жителям Донбасу, які стали депутатами від партії «единая россия», повідомлено про підозру
Слідством встановлено, що 55-річний житель Лутугинського району, що на Луганщині, у квітні 2023 року зареєструвався кандидатом у депутати та був обраний депутатом «совета Лутугинского муниципального округа луганской народной республики», який є виборним органом місцевого самоврядування окупаційної влади «лнр», від партії «единая россия». Крім того, раніше чоловік вже притягувався до кримінальної відповідальності за участь у діяльності терористичної організації (ч. 1 ст. 258-3 КК України). Ще один підозрюваний – 30-річний житель м. Донецьк, колишній український спортсмен. У вересні 2023 року був обраний «депутатом» до незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території – «народного совета донецкой народной республики» від політичної партії «единая россия». А в подальшому як депутат «народного совета» увійшов до складу «комитета народного совета по физической культуре, спорту и туризму». Підозрюваний неодноразово брав участь у проведенні заходів політичного характеру під егідою місцевого осередку політичної партії російської федерації «единая россия», у ході яких акцентував увагу на тому, що вказана політична сила рф активно сприяє розвитку спорту на території «днр». Наразі підозрювані продовжують працювати на користь ворога в незаконно створених органах влади на тимчасово окупованій території Луганської та Донецької областей. Стосовно них тривають розшукові заходи. Досудове розслідування та оперативний супровід у кримінальних провадженнях здійснюють співробітники УСБУ в Черкаській області. Довідково: санкція статті Кримінального кодексу передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої. Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину й не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Черкаської обласної прокуратури
|
кількість переглядів: 850
|