Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
25.10.2023

За пограбування неповнолітнього засуджено 16-річного юнака

За публічного обвинувачення прокурорів Черкаської окружної прокуратури суд визнав винним неповнолітнього юнака у вчиненні пограбування за попередньою змовою групою осіб, поєднаного з насильством (ч. 4 ст. 186 КК України).

Слідством встановлено, що в травні 2023 року 16-річний черкащанин разом із двома повнолітніми товаришами у нічний час, перебуваючи в одному з провулків міста Черкаси, напали 16-річного хлопця, повалили його на землю та нанесли декілька ударів руками й ногами по тулубу.

Після чого заволоділи мобільним телефоном та повербанком потерпілого.

Враховуючи вимоги Пілотного проєкту щодо імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини, та з метою забезпечення інтересів дитини, між прокурором та обвинуваченим, а також за участі його законного представника, укладено угоду про визнання винуватості, а справу стосовно неповнолітнього виділено судом в окреме провадження.

Суд затвердив угоду про визнання винуватості та засудив підлітка до 5 років позбавлення волі та відповідно до вимог чинного законодавства звільнив від призначеного покарання з випробуванням строком на 1 рік, поклавши на нього  додаткові обов’язки, серед яких виконання заходів, передбачених пробаційною програмою.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину й не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Пресслужба Черкаської обласної прокуратури

 

 

кількість переглядів: 253