Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
12.05.2023

Прокуратура через суд вимагає конфіскувати землі в громадянина РФ

У період збройної агресії російської федерації проти України органи прокуратури продовжують вживати заходів, спрямованих на захист інтересів держави у сфері земельних відносин.
Так, Уманською окружною прокуратурою встановлено факт невідчуження громадянином РФ земельних ділянок сільськогосподарського призначення площею 1,6672 га та 1,719 га, що знаходяться в межах Христинівської територіальної громади.
У травні 2023 року до Христинівського районного суду Черкаської області окружною прокуратурою подано позов в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області про примусове припинення права власності на вказані земельні ділянки шляхом їх конфіскації.
Вжиття заходів представницького характеру зумовлене тим, що згідно з вимогами Земельного кодексу України землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземцями, протягом року беззаперечно підлягають відчуженню. У разі невиконання цієї вимоги земельна ділянка підлягає конфіскації за рішенням суду.

Пресслужба Черкаської обласної прокуратури

кількість переглядів: 677