Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
22.03.2023

За позовом прокурора припинено неправомірно набуте право забудовника на користування землею в центрі міста Черкаси

За результатами вивчення публікацій у ЗМІ та здійснення процесуального керівництва у кримінальному провадженні Черкаською окружною прокуратурою викрито одну зі схем протиправного позаконкурентного набуття земель під забудову в обласному центрі.
Так, придбавши в центрі міста Черкаси (вул. Байди Вишневецького, 70) об’єкти нерухомого майна загальною площею більш як 1,3 тис. м2, одне із товариств з обмеженою відповідальністю, звернувшись із відповідною заявою до Черкаської міської ради, набуло право на оформлення в оренду землі для експлуатації та обслуговування придбаної нерухомості.
Проте виявилось, що придбання об’єктів нерухомості, які переважно перебували в занедбаному стані, було лише приводом для позаконкурентного набуття в центрі міста земельної ділянки значно більшого розміру для будівництва багатоквартирного будинку.
Зокрема, у 2021 році рішеннями Черкаської міської ради цьому ж товариству надано в оренду на 49 років 4 земельні ділянки площею, що явно не відповідала розмірам землі, яка відповідно до нормативних документів у галузі будівництва, санітарних норм та правил, необхідна для експлуатації та обслуговування розташованого на ній нерухомого майна. Як з’ясувалося, площа об’єктів нерухомості становить менше 6% від наданої в користування площі землі.
Крім того, земельні ділянки надані в користування з формулюванням «для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку», а  не для експлуатації та обслуговування розміщеного на ній нерухомого майна.
З огляду на те, що надлишок землі міг бути отриманий товариством лише на конкурентних засадах, прокурор звернувся до суду з відповідним позовом.
Погодившись із доводами прокурора, господарський суд задовольнив позов.
Скасувавши оспорені прокурором рішення Черкаської міської ради та визнавши недійсними 4 договори оренди землі, суд зобов’язав товариство повернути у володіння територіальної громади близько 2 гектарів землі.

Пресслужба Черкаської обласної прокуратури

кількість переглядів: 716