22.06.2022

За позовом прокурора припинено право користування понад 100 га земель історико-культурного призначення

  Обласною прокуратурою в суді відновлено державні інтереси щодо використання земель історико-культурного призначення на Звенигородщині.
   Так, на земельних ділянках загальною площею 112 га, ринковою вартістю понад 200 млн грн, які перебувають в оренді підприємства для сільськогосподарського обробітку, розташований об’єкт культурної спадщини, пам’ятка археології – поселення трипільської культури «Глибочок», яке за даними державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» є одним з найраніше відкритих трипільських поселень в Україні та належить до числа найбільших за площею у тогочасному світі.
    Нині сільськогосподарський обробіток зазначеної земельної ділянки активно руйнує археологічний шар пам’ятки, що призводить до втрати її наукової цінності.  
    Враховуючи незаконність зміни цільового призначення земель, Звенигородською прокуратурою подано до суду позов про припинення сільськогосподарського обробітку цих земель, який господарський суд Черкаської області задовольнив у повному обсязі.

Пресслужба Черкаської обласної прокуратури

кількість переглядів: 93