09.11.2021

В Умані судитимуть організовану групу з 5 посадовців, які розтратили понад 400 тис. грн з місцевого бюджету

За процесуального керівництва Черкаської обласної прокуратури та Уманської окружної прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно організованої групи з п’яти посадових осіб за фактом службового підроблення та розтрати бюджетних коштів у великих розмірах, шляхом зловживання своїм службовим становищем (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 191 КК України).

За даними слідства, обвинувачені, перебуваючи на посадах бухгалтерів одного із відділів органу місцевого самоврядування м. Умань, які відповідно до своїх службових обов’язків мали пряме або опосередковане відношення до процесу нарахування заробітної плати, умисно та цілеспрямовано, шляхом незаконного завищення розміру грошових коштів у платіжних дорученнях на перерахування заробітної плати та електронних відомостях розподілу грошових коштів на свої власні банківські карткові рахунки, упродовж 2017–2018 років здійснили розтрату бюджетних коштів на загальну суму понад 400 тис. грн.

Установлено, що зайво та безпідставно нараховані грошові кошти виконавці злочинів знімали готівкою зі своїх банківських рахунків і передавали організатору, залишаючи собі визначену останнім частину.   

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Черкаської обласної прокуратури

 

кількість переглядів: 633