30.10.2019

Прокуратура захищає в суді право державної власності на землі лісового фонду

Ураховуючи, що одним із найбільших багатств України є ліс, який відіграє надзвичайно важливу господарську, економічну та екологічну роль, актуальним на сьогодні є питання права власності на землі лісового фонду.

Оскільки землі лісогосподарського призначення перебувають під посиленою  правовою охороною держави, на захист державних інтересів у сфері лісокористування органами прокуратури в установленому законом порядку вживаються заходи представницького характеру.

Так, Черкаським районним судом задоволено позов Черкаської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі державного підприємства «Черкаське лісове господарство» про витребування з чужого незаконного володіння земельної ділянки лісового фонду.

Ще у 2014 році за позовом прокурора визнано незаконним та скасовано розпорядження Черкаської районної державної адміністрації про передачу у власність громадян земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд в адміністративних межах Свидівоцької сільської  ради, які містили у своєму складі землі лісового фонду. Визнано недійсними низку державних актів на право власності на земельні ділянки, скасовано їх державну реєстрацію та витребувано на користь ДП "Черкаський лісгосп".

У ході виконання одного з судових рішень Черкаською місцевою прокуратурою встановлено, що речове право на спірну земельну ділянку перейшло до іншої особи, яка передала її як внесок до статутного капіталу товариству з обмеженою відповідальністю.

З огляду на подальше відчуження незаконно переданої у приватну власність земельної ділянки інтереси постійного лісокористувача в особі ДП «Черкасилісгосп» залишились незахищеними, у зв’язку з чим прокурор звернувся до суду з позовом про витребування землі від нового власника.

           За рішенням суду незаконно отримана земельна ділянка підлягає поверненню на користь ДП «Черкасилісгосп», що відповідає державним інтересам.

 

Прес-служба прокуратури Черкаської області

кількість переглядів: 1075