Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
04.01.2019

Задоволено позовні вимоги прокуратури щодо повернення територіальній громаді незаконно зайнятого приміщення вартістю понад 2 млн. грн. і стягнення заборгованої орендної плати

Захищаючи інтереси держави в сфері державної та комунальної власності,  органи прокуратури заходами представницького характеру реагують на виявлені порушення в частині неправомірного використання об’єктів вказаної категорії.

Враховуючи складність справ та небажання користувачів позбуватися джерела доходу, прокуратурі доводиться відстоювати правову позицію на захист державних інтересів у декількох судових інстанціях.

Так, минулого року Золотоніська місцева прокуратура звернулася до суду з позовом про повернення до комунальної власності нежитлового приміщення у м. Канів вартістю понад 2 млн. грн, яке після закінчення терміну дії договору оренди продовжувало безпідставно використовуватися у власних цілях суб’єктом господарювання. До того ж за користування приміщенням комунальної власності колишній орендар не сплачував орендну плату, стягнення якої з урахуванням неустойки також стало предметом позовних вимог прокурора. 

Господарським судом Черкаської області позов прокурора частково задоволено в частині стягнення боргу з орендної плати, однак права територіальної громади в частині повернення приміщення до комунальної власності залишилися не поновленими, що стало підставою для перегляду справи за апеляційною скаргою прокуратури області Північним апеляційним господарським судом. 

Наприкінці грудня минулого року судом апеляційної інстанції задоволено позовні вимоги прокурора в частині зобов’язання фізичної особи-підприємця повернути спірне приміщення відділу комунального майна та земельних ресурсів Канівської міської ради та стягнуто з порушника понад  220 тис. грн. неустойки у вигляді подвійної плати за час неповернення майна після закінчення договору оренди.

Прес-служба прокуратури Черкаської області

кількість переглядів: 2074