08.12.2016

За позовом прокуратури державі повернуто 28 га земель сільськогосподарського призначення

Звенигородським районним судом задоволено позовні вимоги прокуратури щодо скасування рішення Головного управління Держземагентства у Черкаській області та визнання недійсними договорів оренди та суборенди земельних ділянок площею понад 28 га в адміністративних межах сільських рад Звенигородського району.
Підставою для подання позову стали результати прокурорської перевірки, які засвідчили факт незаконного набуття фізичною особою права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності в обхід визначеного статтею 134 Земельного кодексу України конкурсного порядку набуття прав на землю державної власності. Встановлено, що Головне управління Держземагентства у Черкаській області в 2014 році надало фізичній особі дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення вказаних вище земельних ділянок, однак на момент затвердження проектів землеустрою спірні земельні ділянки були отримані в порушення вимог земельного законодавства України.
З огляду на викладене вище, прокуратура вжила заходів представницького характеру щодо повернення землі у державну власність через її незаконне використання та захистила інтереси держави.
     
Прес-служба прокуратури Черкаської області
кількість переглядів: 2028