Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
09.07.2024

Правосуддя, дружнє до дитини: За апеляційною скаргою прокуратури підлітку змінено покарання на громадські роботи

Прокурори Черкащини успішно реалізовують Пілотний проєкт щодо імплементації міжнародних стандартів правосуддя, дружнього до дитини.

За апеляційною скаргою заступника керівника Черкаської обласної прокуратури Черкаський апеляційний суд змінив вирок Монастирищенського районного суду, яким засуджено 17-ти річного студента професійного ліцею за крадіжку до 5 років позбавлення волі з іспитовим строком в 1 рік.

Реагуючи на ухвалений місцевим судом вирок, заступник керівника обласної прокуратури звернувся до апеляційної інстанції зі скаргою на призначене хлопцю покарання, як занадто суворе.

Обласна прокуратура просила змінити вирок в частині призначеного покарання внаслідок неправильного застосування закону України про кримінальну відповідальність та невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі обвинуваченого через суворість.

Прокурор акцентував увагу, що під час ухвалення вироку не взято до уваги низку пом’якшуючих обставин: злочин вчинено неповнолітньою особою, до того ж вперше, щире каяття, а також позитивні характеристики.

За результатами розгляду апеляційної скарги, дослідження характеризуючих даних обвинуваченого, апеляційний суд змінив вирок по справі та застосував ч. 1 ст. 69 КК України і призначив покарання у вигляді 100 годин громадських робіт.

Ювенальні прокурори по кожному факту вчинення неповнолітніми кримінальних правопорушень виокремлюють та аналізують їх причини, досконало вивчають всі обставини, що сприяли вчиненню правопорушення. Саме успішна реалізація Пілотного проєкту сприяє зайняттю правильної соціальної позиції неповнолітніх, які стали учасниками кримінального провадження, та забезпечує їх найкращі інтереси.

 

Пресслужба Черкаської обласної прокуратури

кількість переглядів: 65