Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
09.04.2024

Прокуратура повернула державі санаторій на Михайловій горі – місці родинного маєтку Максимовича на Черкащині

За позовом Смілянської окружної прокуратури Черкаської області у судовому порядку витребувано на користь держави комплекс будівель колишнього санаторію на заповідних територіях села Прохорівка Канівського району.

Санаторій побудований у межах парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Михайлова гора». На території збереглися ще дві ботанічні пам’ятки – «Дуб Т. Г. Шевченка» та «Сосна М. В. Гоголя».

Санаторний комплекс налічує 31 об’єкт. Він був збудований у 1970-х роках на місці родинного маєтку Михайла Максимовича – видатного українського науковця, першого ректора Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Загальна площа оздоровниці складає 2,6 тис м кв, вартість – понад 300 млн грн.

Встановлено, що комплекс нерухомості перебував у віданні ЗАТ «Укрпрофоздоровниця» та за відсутності інвестицій значною мірою занепав.

У 2020 році профспілкова організація протиправно його відчужила на користь жителя Київщини. Водночас власник нерухомості не проявляв інтересу до придбаного майна. Кошти за користування землею, на якій розташований санаторій, до місцевого бюджету не сплачував.

Аби зберегти санаторний комплекс прокуратура звернулася до суду з позовом про його витребування на користь держави.

Суд першої інстанції у задоволенні позову відмовив.

Судове рішення прокуратура оскаржила в апеляційному порядку та довела незаконність вибуття майна.

Наразі ухвалено нове рішення про задоволення вимог прокуратури – комплекс будівель колишнього санаторію належатиме державі.

Довідково: Колись Прохорівка була улюбленим місцем української інтелігенції. До маєтку Михайла Максимовича на Михайловій горі приїжджали Тарас Шевченко й Микола Гоголь.  Кобзар тут проводив останні вільні дні в Україні до свого арешту у 1859 році. У Прохорівці його заарештували, через місяць звільнили, але примусили виїхати з України.

Пресслужба Черкаської обласної прокуратури

кількість переглядів: 355