Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
01.05.2023

На Черкащині учасники організованої групи розтратили понад 550 тис. грн бюджетних коштів – повідомлено про підозру

Прокурорами Черкаської обласної прокуратури повідомлено про 4 особам у вчиненні організованою групою кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України – розтрата чужого майна службовими особами шляхом зловживання службовим становищем, а також підробка офіційних документів.
За даними слідства учасники організованої групи, один з яких службова особа департаменту Черкаської обласної державної адміністрації, а інші - керівник і засновник суб’єкта господарювання, які мали досвід в організації проведення будівельних та ремонтних робіт, завищили в актах виконаних робіт види, обсяг та вартість фактично виконаних робіт під час ремонту двох об’єктів соціальної сфери державної форми власності за рахунок коштів місцевого бюджету на території двох громад Черкаської області.
Залучений організаторами пособник злочинів за їхніми вказівками виготовляв акти виконаних робіт, до яких вносив завідомо неправдиву інформацію про виконані види робіт і використані будівельні матеріали, умисно завищуючи їхню вартість.   
Внаслідок протиправних дій учасників організованої групи з державного бюджету на користь підприємства, яке виконувало ремонтні роботи, розтрачено понад 550 тис. грн.
Досудове розслідування за вказаним фактом триває.
Довідково: ч. 5 ст. 191 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком від 7 до 12 років з позбавленням права займатися певною діяльністю чи обіймати певні посади на строк до 3 років, з конфіскацією майна; ч. 1 ст. 366 КК України – штраф до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права займатися певною діяльністю чи обіймати певні посади на строк до 3 років.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


Пресслужба Черкаської обласної прокуратури

 

кількість переглядів: 570