Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
07.11.2022

На Черкащині засуджено киянина, який на позачергових виборах народних депутатів перешкоджав здійсненню виборчого права

За принципової позиції Золотоніської окружної прокуратури судом ухвалено обвинувальний вирок у кримінальному провадженні стосовно жителя м. Києва, який за попередньою змовою групою осіб перешкоджав здійсненню виборчого права (ч. 3 ст. 157 КК України).
У суді прокурор довів, що обвинувачений, діючи за попередньою змовою групою осіб, під час позачергових виборів до Верховної Ради України з метою введення виборців в оману змінив своє прізвище на прізвище одного із кандидатів в депутати та зареєструвався в Центральній виборчій комісії як кандидат в народні депутати України, чим перешкоджав здійсненню виборцям свого виборчого права та діяльності іншого суб’єкта виборчого процесу.
Дії правопорушника кваліфіковані за ч. 3 ст. 157 КК України.
За результатами розгляду суд підтримав обґрунтовану позицію прокурора та визнав обвинуваченого винним в інкримінованому кримінальному правопорушенні, призначивши покарання у вигляді 3 років обмеження волі з іспитовим строком 1 рік, а також позбавлення права обіймати посаду та займатися діяльністю, пов’язаною з виборчими процесами строком на 5 років.
Щодо інших обвинувачених наразі судовий розгляд триває.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Черкаської обласної прокуратури

кількість переглядів: 755