Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
03.10.2022

Самовільно «навидобував» корисних копалин – судитимуть колишнього керівника підприємства

За процесуального керівництва спеціалізованої екологічної прокуратури Черкаської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно колишнього керівника підприємства, яке без передбачених чинним законодавством дозвільних документів видобувало корисні копалини загальнодержавного значення в одному з кар’єрів Черкаської області (ч. 4 ст. 240 КК України).
За даними слідства вказана посадова особа, достовірно знаючи, що дія спеціального дозволу на користування надрами зупинена, продовжила виробничо-господарську діяльність підприємства з видобутку корисних копалин, що призвело до незаконного видобування, в тому числі шляхом вибуху, 4200 м3 корисних копалин загальнодержавного значення.
Розмір збитків, заподіяних державі внаслідок самовільного користування надрами, склав понад 12 млн грн.
Оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснювали співробітники Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області ДСР Національної поліції України.
Санкцією частини 4 статті 240 Кримінального кодексу України передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Черкаської обласної прокуратури

кількість переглядів: 907