Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
26.08.2022

За незаконний вилов риби судитимуть поліцейського

Прокурорами Спеціалізованої екологічної прокуратури Черкаської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт за обвинуваченням поліцейського одного із територіальних підрозділів Головного управління Національної поліції  в Черкаській області за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України (незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом).
За даними слідства вказана посадова особа, діючи всупереч нормам чинного законодавства, знаючи про заборону вилову риби в нерестовий період, не маючи права на спеціальне використання водних живих ресурсів, за попередньою змовою з іншою особою, в акваторії Кременчуцького водосховища в адміністративних межах м. Канева Черкаської області, за допомогою заборонених знарядь лову - трьох сіток, виловив рибу та раків, чим заподіяв істотної шкоди рибному господарству України, розмір якої перевищує 853 тис. грн.
Дізнання у вказаному кримінальному провадженні здійснювалося слідчими Четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Черкасах) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, з оперативним супроводом співробітниками Черкаського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України.
Також у кримінальному провадженні заявлено позов в інтересах держави про відшкодування шкоди, завданої незаконним виловом водних біоресурсів, в розмірі  853  тис. грн. З метою забезпечення заявленого позову на майно обвинуваченого накладено арешт на суму 467 тис. грн.
Санкцією частини 1 статті 249 Кримінального кодексу України передбачено покарання у вигляді штрафу розміром від 17 000 до 51 000 грн або обмеження волі на строк до 3 років.   
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.  


Пресслужба Черкаської обласної прокуратури

кількість переглядів: 1065