Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
26.08.2022

Скеровано до суду обвинувальний акт стосовно неповнолітнього крадія, який скоїв злочин в умовах воєнного стану

Уманською окружною прокуратурою до суду скеровано обвинувальний акт за фактом скоєння неповнолітнім крадіжки в умовах воєнного стану.    
Як встановлено слідством, влітку 2022 року 14-річний хлопець, перебуваючи в громадському місці, скориставшись тим, що за його діями ніхто не спостерігає, викрав у потерпілої мобільний телефон.
Однак завдяки розташованим у місці скоєння злочину засобам відеофіксації дії зловмисника було викрито, а незаконно здобуте майно повернуто потерпілій.    
Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч. 4 ст. 185 КК України - таємне викрадення чужого майна (крадіжка), вчинене в умовах воєнного стану.
Санкція указаної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.
Варто зазначити, що вагомою передумовою запобігання злочинних проявів серед неповнолітніх є системна роз’яснювальна робота батьків, спрямована на підвищення їхньої правосвідомості, дотримання загальновизнаних норм моралі і поведінки, а також контроль за змістовним дозвіллям дітей.          
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Черкаської обласної прокуратури

кількість переглядів: 907