13.03.2020

Неповнолітній відповідатиме перед законом за неправдиве повідомлення про підготовку вибуху

За процесуального керівництва Монастирищенського відділу Уманської місцевої прокуратури завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення 15-річним підлітком завідомо неправдивого повідомлення про підготовку вибуху в медичному закладі. Враховуючи недосягнення неповнолітнім віку кримінальної відповідальності, 27.02.2020 до Монастирищенського районного суду скеровано клопотання про застосування до нього примусових заходів виховного характеру.

Слідством установлено, що підліток влітку 2019 року, бажаючи перевірити оперативність реагування відповідних служб, здійснив дзвінок на лінію «103» та повідомив працівників підстанції швидкої медичної допомоги інформацію, що не відповідала дійсності, а саме - про загрозу вибуху будівлі цієї установи.

Невдалий експеримент неповнолітнього призвів до безпідставного відволікання сил і засобів спецслужб, залучених до перевірки такого повідомлення, а також дестабілізував нормальну діяльність медичного закладу.

Дії правопорушника кваліфіковано за ч. 1 ст. 259 (завідомо неправиде повідомлення про підготовку вибуху, яке загрожує загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками) Кримінального кодексу України. 

Пресслужба  прокуратури Черкаської області

кількість переглядів: 248