08.10.2018

До суду скеровано обвинувальний акт стосовно групи осіб, які обвинувачуються в рейдерському захопленні сільськогосподарського підприємства

Сьогодні, 08.10.2018, прокуратурою області до суду скеровано обвинувальний акт стосовно трьох обвинувачених за фактом рейдерського захоплення підприємства в Городищенському районі Черкаської області, що спричинило тяжкі наслідки, за ч. 1 ст. 14 ч. 3 ст. 206-2, ч. 3 ст. 206-2, ч. ч. 3, 4 ст. 358, ч. 3 ст. 365-2 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, що 06.04.2018 група осіб, з метою протиправного заволодіння майновим комплексом аграрного підприємства, шляхом вчинення правочинів з використанням підроблених установчих документів товариства, внесли зміни до відомостей про юридичну особу, засновника та керівника товариства в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань і незаконно юридично набули право власності на майновий комплекс і майно вказаного товариства, а також майнове право на урожай 2018 року, внаслідок чого заподіяно шкоду в сумі 119 млн. грн.  

Під час досудового розслідування майно повернуто його законному володільцю.

Також правопорушнику, який організував рейдерське захоплення, оголошено про підозру у вчиненні шахрайського заволодіння майном аграрного підприємства, яке здійснює свою діяльність на території Жашківського району, за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України.

У ході досудового розслідування достовірно встановлено, що посів сільськогосподарських культур в адміністративних межах двох сіл Жашківського району Черкаської області здійснено зазначеним вище підприємством.

Однак, при спробі зібрати врожай підозрюваний, залучивши активістів, заблокував можливість розпочати роботу власнику посівів, тим самим позбавив права пайовиків на отримання належної їм плати за оренду землі.

У подальшому, 07.10.2018 користуючись тим, що засіяне власником поле залишилось без охорони, рейдери, використовуючи попередньо найняту  сільськогосподарську техніку, розпочали збір врожаю, але завдяки діям ГУНП в Черкаській області та місцевих жителів, що є пайовиками зазначеного підприємства, були зупинені.

Дивує той факт, що активісти, в тому числі представники Національного корпусу в Черкаській області, прибувши на поле, стали на бік рейдерів і до цього часу підтримують їх на акціях протесту та в судових засіданнях.

Прокуратура області наголошує, що буде відстоювати інтереси пайовиків і не дасть можливості рейдерам, які прикриваються активістами, захопити вирощений аграріями врожай.
 
Довідково: за вчинене обвинуваченим загрожує від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

   

 

кількість переглядів: 3574