25.06.2018

Прокуратура оскаржуватиме запобіжний захід, обраний 4 громадянам Чеченської Республіки, які підозрюються у вимаганні грошових коштів

Черкаською місцевою прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні стосовно учасників організованого угруповання, до складу якого входило 4 громадянина Чеченської Республіки Російської Федерації, які протиправно, з погрозою застосування насильства, вбивства та заподіяння тяжких тілесних ушкоджень потерпілому, вимагали у приватного підприємця кошти в розмірі 35 тисяч доларів США. Після передачі грошових коштів, в ніч з 21 на 22 червня 2018 року зловмисників затримано працівниками Управління Служби Безпеки України в Черкаській області та слідчими Черкаського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Черкаській області під процесуальним керівництвом Черкаської місцевої прокуратури.

У рамках досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні зібрано достатньо доказів, на підставі яких зазначеним особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 189 (вимагання, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

Прокуратура клопотала про обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, однак, незважаючи на те, що санкція ч. 2 ст. 189 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років, Соснівським районним судом м. Черкаси членам злочинного угруповання обрано запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт.

Ураховуючи наведене, прокуратурою готується апеляційна скарга.
                                                        

Прес-служба  прокуратури Черкаської області

кількість переглядів: 1421