21.06.2018

За позовом прокуратури державі повернуто 70 га земель сільськогосподарського призначення вартістю понад 2 млн. грн.

Рішенням Лисянського районного суду від 20.06.2018 задоволено позов прокурора Звенигородської місцевої прокуратури про визнання незаконними правочинів щодо передачі у власність громадян спірних земельних ділянок сільськогосподарського призначення в адміністративних межах Кам'янобрідської сільської ради Лисянського району, за межами населеного пункту та повернення вказаних земель державі.

Вказаний позов - чергове реагування прокуратури на випадки грубих порушень закону при розпорядженні та використанні земель державної власності.

Так, під час вивчення стану використання земель сільськогосподарського призначення прокуратурою встановлено, що на підставі незаконно виданих розпоряджень Лисянської районної державної адміністрації із земель державної власності громадянам в приватну власність, для ведення особистого селянського господарства передано 35 земельних ділянок загальною площею 70 га вартістю понад 2 млн. грн. У зв’язку з тим, що вилучення спірних земельних ділянок із державної власності та передача їх у власність громадян відбулися з порушенням встановленого законом порядку, прокурор звернувся до суду з відповідним позовом.

Робота органів прокуратури Черкащини щодо захисту інтересів держави в частині законного використання земель триває.

Прес-служба прокуратури Черкаської області

кількість переглядів: 1157