Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
31.07.2018

Результати роботи органів прокуратури Черкаської області за 6 місяців 2018 року

У прокуратурі Черкаської області 13.07.2018 відбулася нарада під головуванням прокурора області, під час якої обговорено підсумки роботи органів прокуратури у І півріччі 2018 року та визначено основні завдання на наступний період.

У роботі наради взяли участь перший заступник та заступники прокурора області, керівники структурних підрозділів, прокурорсько-слідчі працівники прокуратури області, керівники місцевих прокуратур, їхні заступники та начальники територіальних відділів  місцевих прокуратур.

Під час наради прокурор області особливу увагу приділив позитивним напрацюванням у роботі прокурорів упродовж першого півріччя поточного року та окреслив проблемні питання.

Так, Сергій Овчаренко відмітив, що має місце стійка тенденція до зменшення кількості облікованих тяжких злочинів (-12,2%), збережено тенденцію до зниження рівня злочинності проти власності (-18%), у тому числі крадіжок (-16%), розбоїв (-20%), грабежів (-8%), втричі менше вчинено шахрайств та вимагань.

За півроку дещо покращилася ситуація щодо порушень правил дорожнього руху. Якщо на кінець минулого року відмічався ріст указаних злочинів (+25%), то на сьогодні кримінальних правопорушень цієї категорії зменшилося на 16%. Також на 13% зменшилася кількість незаконних заволодінь транспортними засобами.

Разом з тим, окремі прояви злочинності у Черкаській області потребують невідкладної уваги правоохоронців, зокрема спільні зусилля необхідно спрямувати на зменшення кількості особливо тяжких злочинів проти життя і здоров’я особи, зокрема очевидних умисних вбивств, число яких, нажаль, дещо збільшилася.

У ІІ кварталі керівниками всіх місцевих прокуратур скоординовано роботу правоохоронців на викриття кримінальних правопорушень під час використання бюджетних коштів, виділених на будівництво, ремонт, утримання автомобільних доріг. Як результат, на сьогодні слідчими поліції розслідується 33 провадження цієї категорії.

Суттєво покращили місцеві прокуратури результати роботи на пріоритетних напрямах – викриття корупційних злочинів, виявлення фактів зловживань у бюджетній і земельній сферах. Так, у бюджетній сфері до суду скеровано 58 кримінальних проваджень, розслідуваних органами поліції (проти 7 минулого року), з питань земельних правовідносин – 14 (проти 5 минулого року), про корупційні правопорушення – 28 (проти 20 у 2017 році).

Ведеться протидія організованій злочинності. Упродовж поточного року до суду скеровано 5 обвинувальних актів про злочини, вчинені у складі організованих груп, у тому числі щодо збуту наркотичних засобів, незаконного виготовлення та збуту підакцизних товарів, організації грального бізнесу. По одному провадженню цієї категорії закінчено слідчими ДФС та прокуратури області. За наслідками їх розгляду судами поточного року ухвалено 5 обвинувальних вироків щодо 17 членів організованих груп, з них 11 - засуджено до реального позбавлення волі, 6 - до штрафу.

Також досягнуто позитивних результатів роботи на напрямі представицтва інтересів держави в судах. Прокурорами протягом першого півріччя 2018 року пред’явлено 211 позовів на суму понад 590 млн. грн., з яких судами вже задоволено 92 позови на суму майже 324 млн. грн. Понад 38 млн. грн. відповідачами відшкодовано добровільно. Рівень реального виконання судових рішень за позовами прокурорів становить 81% при середньодержавному близько 48%. Повернуто та попереджено незаконне надання 1059 га земель, що втричі більше, ніж торік.

Прокурором області наголошено на необхідності тримати на контролі розслідування та судовий розгляд актуальних, резонансних, пріоритетних кримінальних проваджень до забезпечення реального виконання вироку, адже боротьба зі злочинністю в усіх її проявах дієва лише тоді, коли правопорушників притягнуто до відповідальності, а також відшкодування збитків, завданих правопорушенням.
Про результати діяльності прокуратури на окремих напрямах діяльності поінформували на нараді  перший заступник, заступники прокурора області, також заслухано пояснення керівників місцевих прокуратур.

Під час наради керівники прокуратури області вимагали у підпорядкованих прокурорів максимально вжити дієвих заходів, спрямованих на підвищення ефективності реалізації прокурорських повноважень, окремих з них попереджено про притягення до відповідальності у разі неналежного виконання своїх посадових обов’язків у подальшому.

За результатами проведеної наради прийнято відповідне рішення з визначенням низки заходів, які необхідно реалізувати.      
 
Прес-служба  прокуратури Черкаської області

кількість переглядів: 1888