Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
19.01.2016

Боротьба з проявами корупції на Черкащині перебуває на постійному контролі прокуратури

Органами прокуратури області в межах повноважень, визначених Конституцією України, Законами України «Про прокуратуру», «Про запобігання корупції», протягом 2015 року вжито вичерпних заходів щодо покращення прокурорсько-слідчої діяльності, зміцнення законності в частині боротьби з корупційними проявами на території Черкаської області.
Так, упродовж зазначеного періоду прокурорами до суду скеровано 52 обвинувальних акти стосовно 59 осіб у кримінальних корупційних провадженнях, з яких: 27 – за фактами отримання неправомірної вигоди, 14 -  зловживання службовим становищем, 7 - привласнення або розтрата службовими особами майна та інші корупційні правопорушення.
У минулому році викрито злочинну діяльність 12 державних службовців, 4 посадових осіб місцевого самоврядування, 11 працівників органів внутрішніх справ, 3  податківців, 6 посадових та службових осіб інших органів державної влади, 19 осіб, які виконують організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські обов’язки в юридичних особах приватного права тощо.
Протягом 2015 року судами постановлено 25 обвинувальних вироків стосовно 30 осіб, з яких 6 осіб засуджено до позбавлення волі, 2 - до арешту, 13 особам призначено покарання у вигляді позбавлення волі із застосуванням ст. 75 КК України та 9 осіб засуджено до штрафу.
Сума завданих кримінальними корупційними правопорушеннями збитків становить 1 037,9 тис. грн., з яких 730,3 тис. грн. відшкодовано.
Упродовж зазначеного періоду спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції виявлено та скеровано до суду 87 протоколів про адміністративні корупційні правопорушення, з яких: 72 протоколи складено органами прокуратури, 12 - службою безпеки та 3 - органами внутрішніх справ.
За результатами розгляду протоколів судами до відповідальності у вигляді штрафу притягнуто 73 осіб, з яких 61 особу - за протоколами органів прокуратури, 10 - служби безпеки та 2 - органів внутрішніх справ.
Зокрема, до відповідальності притягнуто 4 державних службовців, 38 депутатів сільських, селищних, міських, районних рад, 10 посадових осіб місцевого самоврядування, 2 податківців, 6 працівників кримінально-виконавчої служби, 7 осіб, які виконують організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські обов’язки та інших службовців.
Сума накладених штрафних санкцій становить близько 40 тис. грн.
Діяльність прокуратури області у сфері запобігання корупції, як пріоритетний напрям, перебуває на постійному контролі керівництва прокуратури області.
Робота за вказаним напрямом триває.
 
Прес-служба  прокуратури Черкаської області

кількість переглядів: 1413