Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
21.02.2015

Ефективне розслідування кримінальних проваджень, пов’язаних з проведенням акцій протесту - це першочергове завдання прокуратури

 
     Прокуратурою Черкаської області активно продовжується робота з розслідування резонансних кримінальних проваджень та перевірки законності дій посадових осіб органів державної влади під час подій Революції Гідності.
     Так, слідчим відділом прокуратури області притягнуто до кримінальної відповідальності 3 осіб, які обіймали високі посади у виконавчих та правоохоронних органах.
     Зокрема, повідомлено про підозру колишньому голові Черкаської ОДА Сергію Тулубу за фактами незаконного звільнення працівника і розтрати бюджетних коштів, та колишньому начальнику УМВС України в Черкаській області Володимиру Ліпандіну, який надавав незаконні вказівки застосовувати фізичне насильство до учасників масових заходів громадського протесту, що проходили в м. Черкаси у період 23-27 січня 2014 року.
     Вказаних підозрюваних оголошено в розшук, наразі вживаються заходи для встановлення їх місцезнаходження.
      Крім того, повідомлено про підозру колишньому заступнику прокурора міста Черкаси, який будучи старшим групи прокурорів, незаконно погодив повідомлення про підозру та клопотання про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою громадянам, які не приймали участі в акціях протесту.
       Також, прокуратурою області направлено до суду 3 обвинувальних акти стосовно 6 правоохоронців за фактами вчинення кримінальних правопорушень, пов’язаних з проведенням акцій протести на підтримку «Євромайдану».
     А саме, стосовно чотирьох працівників ДАІ, які не вжили заходів до припинення правопорушень та пошкодження майна громадян «тітушками» біля приміщення Будинку рад під час акції протесту 27 січня 2014 року, слідчого Соснівського райвідділу міліції за незаконне затримання активіста, а також заступника батальйону ППС, який не припинив дії підлеглих працівників міліції, які 20 лютого минулого року поблизу Золотоніської дамби застосували фізичне насильство та спецзасоби до активістів і журналіста Ігоря Єфімова.
      Крім цього, оголошено про підозру 5 слідчим органів внутрішніх справ та 3 колишнім працівникам прокуратури за фактами незаконного затримання, притягнення до кримінальної відповідальності та внесення клопотання до суду про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою особам під час подій «Євромайдану».
      Вже завершено досудове розслідування кримінальних проваджень стосовно 2 працівників прокуратури і 3 слідчих міліції. Наразі відповідно до вимог кримінального процесуального законодавства сторони захисту ознайомлюються з матеріалами досудового розслідування.
      В рамках кримінальних проваджень вказаної категорії слідчими прокуратури також перевіряється законність дій працівників суду щодо обрання запобіжних заходів громадянам, яких було заарештовано під час акцій протесту.
     Так, у грудні 2014 року прокуратурою області на виконання вимог Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні», до Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції надіслано заяви про проведення перевірки діяльності 8 районних суддів та 4 суддів апеляційного суду Черкаської області, які приймали зазначені рішення.
      Також, слідчими прокуратури підготовлено повідомлення про підозру одному із суддів Соснівського районного суду міста Черкаси за фактом винесення завідомо неправосудних рішень щодо обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою, яке відповідно до вимог кримінального процесуального законодавства направлено до Генеральної прокуратури України.
      Наразі досудові розслідування тривають, вживаються заходи для притягнення всіх винних до відповідальності.
      Проведено службові перевірки щодо законності дій працівників прокуратури під час подій Революції Гідності, а також проводяться відповідні заходи, спрямовані на виконання вимог Закону України «Про очищення влади».
    Звільнено 19 прокурорсько-слідчих працівників області, які здійснювали процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях відносно осіб, які брали участь у мирних акціях протесту.
      Згідно затвердженого Кабінетом Міністрів України плану з березня поточного року розпочнуться перевірки щодо працівників прокуратури відповідно до Закону України «Про очищення влади».

      Прес-служба прокуратури Черкаської області


кількість переглядів: 2143