Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
24.04.2014

За прояви сепаратизму правопорушників може чекати довічне ув’язнення

     Останнім часом українське суспільство зіткнулося з сепаратистськими та іншими проявами, які загрожують територіальній цілісності України та грубо порушують конституційні права громадян.
     Згідно з законом, територіальна недоторканність України є невід’ємною складовою її самостійності та незалежності, а посягання на неї можуть потягнути кримінальну відповідальність.
     Так, статтею 109 Кримінального кодексу України передбачено кримінальну відповідальність за дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, у тому числі за публічні заклики до таких дій, а також за розповсюдження матеріалів із закликами.
     За такі діяння законом передбачено покарання від трьох до десяти років позбавлення волі.
    Також, статтею 110 Кримінального кодексу передбачено відповідальність за посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.
    Це дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, у тому числі вчинені особою, яка є представником влади, та такі, що призвели до загибелі людей.
    Такі дії караються позбавленням волі на строк від трьох років до довічного позбавлення волі.
    Особливе занепокоєння викликає вчинення таких дій з боку представників влади та народних депутатів України.
    Прокуратура області попереджає про сувору відповідальність за вищевказані протиправні діяння, невжиття заходів до проявів сепаратизму та аналогічних протиправних дій. Жоден факт бездіяльності владних структур, правоохоронних органів, невтручання у ситуацію чи невиконання покладених законом на ці органи обов’язків не залишиться без правової оцінки з боку органів прокуратури.
    Водночас, звертаємося до мешканців регіону, органів влади та місцевого самоврядування, представників ЗМІ з проханням інформувати прокуратуру, органи внутрішніх справ та СБУ про вчинення та підготовку вчинення таких дій.
    Довідково: на сьогодні випадків сепаратистських дій на території регіону не зафіксовано.
    
     Прес-служба прокуратури Черкаської області

кількість переглядів: 2854