Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
20.12.2024

Проведено семінар на тему: «Співпраця правоохоронних органів, неурядових громадських організацій та інших суб’єктів протидії та запобігання домашньому насильству з метою дотримання підходів, що орієнтовані на потерпілу особу» (ФОТО)

Гендерно зумовлене насильство є одним з найпоширеніших порушень прав людини у світі. І воно все ще оповите культурою замовчування. Це глибоко вкорінене явище, більшість постраждалих від якого — жінки. І відповідно Україна, ратифікувавши Стамбульську конвенцію, взяла на себе зобов’язання боротись з цим явищем.

Нині є тенденції зростання кількості зафіксованих випадків домашнього насильства. І ефективне реагування, надання комплексної допомоги та притягнення кривдників до відповідальності — серед пріоритетів правоохоронних органів.

З метою належного, всебічного, повного та об’єктивного проведення досудового розслідування у кримінальних провадженнях про кримінальні правопорушення, пов’язані з домашнім насильством, а також з метою дотримання підходів орієнтованих на потерпілу особу 19.12.2024 Черкаською обласною прокуратурою спільно з ГУНП в Черкаській області проведено спеціалізоване навчання для дізнавачів, слідчих та прокурорів щодо співпраці правоохоронних органів, неурядових громадських організацій та інших суб’єктів протидії та запобігання домашньому насильству з метою дотримання підходів, що орієнтовані на потерпілу особу.

До участі в проведенні семінару долучились експерт Черкаського НДЕКЦ МВС України щодо актуальних питань та специфіки призначення судово-психологічної експертизи щодо осіб, які постраждали від домашнього насильства, представники неурядових громадських організацій з питань взаємодії останніх з правоохоронними органами з метою надання комплексної допомоги потерпілим від домашнього насильства. Також обговорено механізми перенаправлення потерпілих для отримання ними послуг психологів та інших соціальних послуг, що в подальшому слугуватимуть основою для остаточного розірвання кола насильства в родині.

Загалом захід пройшов у формі активного «діалогу», учасники проявляли значну зацікавленість до тем доповідачів, моделювали ситуації та жваво обговорювали ситуації, що виникають в практичній діяльності, обмінювались думками та досвідом.

Керівництвом обласної прокуратури окреслено основні вимоги і орієнтири для досягнення позитивних результатів, наголошено на необхідності  застосування зокрема потерпіло орієнтованих підходів.
Робота на вказаному напрямі триває.

Пресслужба Черкаської обласної прокуратури

кількість переглядів: 422