Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
03.05.2023

Прокурор в апеляційному суді довів безпідставність апеляційної скарги адвоката в інтересах особи, засудженої за державну зраду

За принципової позиції прокурора обласної прокуратури апеляційним судом відмовлено у задоволенні апеляційної скарги адвоката в інтересах черкащанина, якого Золотоніський міськрайонний суд засудив до 10 років позбавлення волі за особливо тяжкий злочин, передбачений ч. 2 ст. 111 КК України, – державну зраду.
Нагадаємо, що у вересні 2022 року прокурорами Черкаської обласної прокуратури доведено в суді вину жителя Золотоніщини, якого у червні цього року затримано на місці злочину, безпосередньо під час збору інформації щодо точного розташування однієї із військових частин ЗСУ на території області.
Суд визнав доведеним, що указаний громадянин України з ідеологічних міркувань та з метою отримати грошову винагороду співпрацював із представниками фсб російської федерації та на виконання їхніх завдань надавав фото-, відеоматеріали і текстову інформацію щодо точного розташування військових об’єктів ЗСУ.
Також обвинувачений збирав та передавав представнику ворожої спецслужби відомості про об’єкти критичної інфраструктури м. Черкаси, розташування правоохоронних органів та органів державної влади області, розміщення точок «wi-fi» у центральній частині міста.
Досудове розслідування та оперативний супровід у кримінальному провадженні забезпечували співробітники УСБУ в Черкаській області.
Наразі судом апеляційної інстанції вирок місцевого суду залишено без змін. Засуджений перебуває під вартою.

Пресслужба Черкаської обласної прокуратури

кількість переглядів: 771