13.03.2019

До суду скеровано обвинувальний акт стосовно колишнього начальника відділу державної виконавчої служби

За результатами досудового розслідування Смілянською місцевою прокуратурою затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно державного виконавця, який обвинувачується  у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 365-2 (зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

Установлено, що колишній начальник відділу державної виконавчої служби одного із районів Черкаської області під час здійснення виконавчого провадження про стягнення із громадянина аліментів на утримання неповнолітньої дитини, у порушення вимог чинного законодавства, зловживаючи своїми повноваженнями, достовірно знаючи про відсутність заборгованості, внесла завідомо неправдиві відомості до розрахунку заборгованості щодо залишку несплачених аліментів, а також незаконно винесла постанови про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування певними правами, в тому числі керування транспортними засобами, та наклала арешт на кошти боржника, чим порушила його конституційні права й завдала останньому істотної шкоди.

Наразі прокуратурою вживаються заходи для забезпечення розгляду справи в суді в розумні строки.

Довідково: за вчинення злочинів особі загрожує покарання: за ч. 1 ст. 365-2 КК України - обмеження волі на строк до 3 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 10 років; за ч. 1 ст. 366 КК України - штраф до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

 

Прес-служба  прокуратури Черкаської області

кількість переглядів: 629