Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
11.07.2024

Довічне позбавлення волі отримав громадянин України за вчинення державної зради на користь держави-агресора

За публічного обвинувачення прокурорів Черкаської обласної прокуратури Соснівським районним судом м. Черкаси заочно засуджено жителя Луганської області до довічного позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна за скоєння особливо тяжких злочинів проти основ національної безпеки, державної зради вчиненої в умовах воєнного стану, створення терористичної організації  ( ч. ч. 1, 2 ст. 111,  ч. 1 ст. 258-3 КК України).

Прокурори у суді довели, що 53 - річний чоловік упродовж 2015 - 2023 років, добровільно вступивши до силового блоку терористичної організації «ЛНР». Перебуваючи на посаді заступника командира по роботі з особовим складом «14-го батальйону територіальної оборони «Призрак» 4-ї окремої мотострілецької бригади 2-го армійського корпусу народної міліції ЛНР, діючи на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності України перейшов на бік російської федерації. Він із зброєю в руках приймав активну участь у бойових діях проти Сил оборони України в населених районах Сєвєродонецького району Луганської області. Обвинувачений застосовував вогнепальну зброю різного калібру і різного призначення, знищуючи живу силу і броньовану техніку правоохоронних органів і Збройних Сил України, а також проводив роботу з навчання особового складу з бойової, вогневої, тактичної і спеціальної (саперної і снайперської) підготовки, чим сприяв незаконній діяльності зазначеної терористичної організації на території Луганської області.

Спеціальне досудове розслідування (in absentia) та оперативний супровід у кримінальному провадженні здійснювали співробітники УСБУ в Черкаській області.

Вирок суду не набрав законної сили, оскільки триває передбачений законом строк на його апеляційне оскарження сторонами кримінального провадження.

кількість переглядів: 42