Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
09.07.2024

П’ять років позбавлення волі з конфіскацією майна отримав колишній посадовець за вимагання і одержання неправомірної вигоди

За публічного обвинувачення прокурорів Черкаської окружної прокуратури засуджено колишнього посадовця сектору у Черкаській області Державного агентства водних ресурсів України за вимагання та одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе за вчинення ним дій в інтересах третьої особи з використанням службового становища, вчиненого повторно (ч. 3 ст. 368 КК України).

Прокурор у суді довів, що посадовець, будучи службовою особою, яка займає відповідальне становище, з метою одержання неправомірної вигоди неодноразово протягом 2017 – 2018 років при спілкуванні з особою, залученою до конфіденційного співробітництва, висловлював останньому прохання надати неправомірну вигоду в розмірі 6 000  гривень за безперешкодне погодження проєкту землеустрою про відведення земельної ділянки для рибогосподарських потреб і дозволу на спецводокористування вказаним водним об’єктом.

 У подальшому, під час зустрічей колишній посадовець одержав від останнього обумовлену суму неправомірної вигоди.

Досудове розслідування в кримінальному провадженні здійснювали слідчі СВ Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області, оперативний супровід -Управління стратегічних розслідувань ДСР НП України.

Вироком суду чоловіка визнано винним у вчиненні вказаного кримінального правопорушення та призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна та позбавленням на 1 рік права обіймати адміністративні посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

На даний час вирок суду не набрав законної сили, оскільки триває передбачений законом строк на його апеляційне оскарження сторонами кримінального провадження.

 

Пресслужба Черкаської обласної прокуратури

кількість переглядів: 125