25.03.2021

Ухилення від сплати більше 6,8 млн грн ПДВ – на Черкащині судитимуть керівника приватного товариства та його пособника

За процесуального керівництва Черкаської обласної прокуратури закінчено досудове розслідування та до суду скеровано обвинувальний акт стосовно керівника приватного товариства за фактом умисного ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах, службового підроблення та використання завідомо підроблених документів (ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 358 КК України), а також стосовно особи, яка сприяла вчиненню цих злочинів (ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366, ч. 4 ст. 358 КК України).

За даними слідства, керівник одного з товариств м. Черкаси із використанням пов’язаного суб’єкта господарської діяльності, директор якого виступив пособником у формуванні схемного податкового кредиту з податку на додану вартість, шляхом безпідставного відображення у звітності фактично не проведених фінансово-господарських операцій, ухилився від сплати ПДВ за період з грудня 2017 року до липня 2018 року в сумі понад 6,8 млн грн.

У ході досудового слідства завдані державі збитки в сумі 6,8 млн грн не відшкодовано, у зв’язку з чим в інтересах держави прокурором пред’явлено позов про стягнення 6,8 млн грн несплачених податків.

Нагадаємо, що відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Черкаської обласної  прокуратури

кількість переглядів: 127